Free songs
Domů / Doporučujeme / Jak naplánovat revizi audiovizuální techniky ve školách? Využijte letní prázdniny
Jak naplánovat revizi audiovizuální techniky ve školách? Využijte letní prázdniny

Jak naplánovat revizi audiovizuální techniky ve školách? Využijte letní prázdniny

Prázdniny jsou ideálním časem pro kontrolu audiovizuálních zařízení ve školách, přednáškových sálech a školících místnostech. Pravidelná revize je základním předpokladem pro dlouhou životnost osvětlovací, ozvučovací a projekční techniky a může ušetřit nemalé starosti a peníze. Zjistěte, jak přesně servis funguje a kdy je ideální čas na objednání technika.

Naplánování kontroly

Servis audiovizuální techniky není záležitostí na hodinku. Spoustu času zabere hlavně v učebnách a přednáškových sálech, kde jsou projektory, prezentační plátna, interaktivní tabule a kvalitní audio zařízení základním vybavením. Objednat proto údržbu na období prázdnin, kdy jsou školy opuštěné, je skvělý nápad. Technik bude mít klid na práci a zároveň nebude narušena výuka.

Revizi si však objednejte s dostatečným předstihem, ať máte čas sladit termín s možnostmi profesionální firmy.

Evidence přístrojů

Technik nejprve zaeviduje všechny přístroje, se kterými se při prezentaci pracuje. Zapíše nejen osvětlovací, ozvučovací a projekční techniku jako takovou, ale i kompletní kabeláž a koncová zařízení, jako jsou počítače a tablety.

Ověření celistvosti

Následně technik vizuálně zkontroluje, zda vaší audiovizuální technice něco nechybí a ověří, jestli je správně sestavená. Poté se pustí do základního očištění, kdy se zaměří hlavně na odstranění všudypřítomného prachu. Právě ten je hlavní příčinou přehřívání a nefunkčnosti audiovizuální techniky.

Zkouška funkčnosti

Na závěr je nutné vyzkoušet všechny funkce techniky a zjistit, zda některé součástky nejsou příliš opotřebované.

Protokol o servisní prohlídce

Všechny informace o provedených opravách najdete v protokolu o servisní prohlídce. Dobře si ho uschovejte, abyste do něj mohli případně později nahlédnout.

Pravidelné preventivní kontroly jsou předpokladem pro to, aby osvětlovací, ozvučovací a projekční technika fungovala bez potíží co nejdéle. Zabrání nečekaným problémům i zbytečným výdajům. Při každodenním používání naplánujte revizi alespoň dvakrát ročně.

C-mont: prodej, pronájem, instalace a servis audiovizuální techniky

Všechny starosti s audiovizuální technikou můžete bez obav přenést na společnost C-servis. Ta se opírá o dlouholeté zkušenosti nejen s instalací a revizí AV techniky, ale také s realizací videoprojekcí a pořízení kamerového záznamu s profesionální obsluhou.

Využijte služeb techniků C-servis a dopřejte audiovizuální technice profesionální údržbu. S revizí zařízení pro školy a státní instituce mají bohaté zkušenosti. Poradí, co a jak, a jakýkoliv problém vyřeší za vás.

Mohlo by Vás zajímat: Překvapte žáky i učitele novými multimediálními učebnami, které pomáhají s výukou

Nahoru