Free songs
Domů / Volný čas / Léto klepe na dveře: Co s dětmi, když nemám dovolenou?
Léto klepe na dveře: Co s dětmi, když nemám dovolenou?

Léto klepe na dveře: Co s dětmi, když nemám dovolenou?

Rodiče mají jenom omezenou možnost vzít si během léta dovolenou. Proto ještě dávno předtím, než se zavřou brány školy, honí se jim hlavou otázka, co s jejich dětmi v době, kdy dovolenou nemají. Jak vyřešit tuto situaci?

Tábory ukrojí z prázdnin jenom malý dílek

Mohou sice dětem zajistit tábor s různým zajímavým programem, jenže to je většinou jenom otázkou jednoho nebo dvou týdnů, třítýdenní tábory běžné v dávnější době jsou dnes už spíše výjimkou. Tedy i dětský tábor se sebezajímavější náplní ukrojí z dvou měsíců letních prázdnin jenom malý dílek. Podobně není možné většinou nechat velkou část prázdnin děti u prarodičů nebo jiných příbuzných. I takový pobyt proto zahrnuje jenom dílek z celkové doby prázdnin. A co zbytek?

Vzít dítě do práce není řešením

Někteří rodiče mají profese, kde je možné alespoň občas vzít děti s sebou do práce. Například ti kteří mají kancelářskou práci v administrativě a dítě tam nikomu a nijak nepřekáží. Jenže to samozřejmě není dlouhodobým a smysluplným řešením, jenom východiskem z nouze. Také jsou profese, kde to možné vůbec není. Stejně tak není řešením nechávat děti samotné doma – u mladších to nejde vůbec, ale riskantní je to i u dětí staršího školního věku. Jak tedy ven z této nepříjemné situace?

Centra nabízejí různé programy

Naštěstí už v řadě měst existují různá centra, která dětem zajistí program po dobu prázdnin. Mohou zde trávit svůj čas různými hrami, malováním, zpíváním, třeba i keramikou, ale také soutěžemi, koupáním, některá nabízejí třeba i výlety nebo jiný specializovaný program. Často jde o týdenní turnusy například v podobě příměstských táborů, ale některá centra umožňují přijít například i různě nárazově. K dispozici mohou být třeba i týdenní programy s různou specializací na tanec, nebo některé sporty jako tenis nebo fotbal. V ceně jsou obědy a svačiny, pitný režim pro děti, instruktoři, pedagogický dozor. Proto porozhlédnout se podobných organizacích v okolí bydliště může být pro rodiče velice užitečné. Najdete zde řešení kam dítě umístit a jak mu připravit smysluplné program, když se ve škole neučí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/sv%C4%9Bt-jamboree-t%C3%A1bor-scout-p%C5%99%C3%ADrody-803549/

Nahoru