Free songs
Domů / Doporučujeme / Nákupy pro děti – pořiďte jim kvalitní a barevnou první peněženku!
Nákupy pro děti – pořiďte jim kvalitní a barevnou první peněženku!

Nákupy pro děti – pořiďte jim kvalitní a barevnou první peněženku!

Děti obvykle chtějí být co nejrychleji dospělými a v této snaze začínají své rodiče napodobovat. Holčičky se chtějí postavit k plotně jako maminka a vařit, nosí kabelky, chtějí se líčit, používat parfémy a podobně. Kluci zase rádi chopí nářadí a spolu s tatínky opravují něco v domácnosti, vyměňují žárovky, utahují kohoutky nebo zase pracují na zahradě či okolo auta. Děti si tak osvojují spoustu užitečných dovedností. Určitě je dobré začít je informovat také o tom, jak to na světě funguje, že dospělí vydělávají peníze, za které poté nakupují spoustu věcí.

Hra na nákupy

V určitém věku děti začínají dostávat kapesné, což je má naučit, jak zacházet s penězi. Možná mají pokladničku, do které si pečlivě kapesné ukládají, možná jej hned utratí za sladkosti nebo věci, po kterých jejich srdíčko touží. Začnou-li dostávat kapesné a jistě by byla na místě peněženka. Do ní totiž děti mohou své kapesné a nějakou tu korunu, co dostanou od babičky nebo dědy ukládat. Když jsou na nákupy, pohodlně tak mohou nosit peníze stále u sebe. Dětská peněženka je důležitou součástí menších i větších dětí. Ty větší si už jistě vybírají, jakou barvu, motiv, kolik kapsiček by měla mít a podobně.

Vybírejte spolu s dětmi

Peněženka pro děti by měla být nejen praktická a funkční, ale také je důležité, aby se dětem líbila. Když nebude hezká, nebudou ji děti chtít a nebudou jí nosit. Měla by se logicky dobře uzavírat, aby děti neztratily někde po cestě peníze. Některé děti do své peněženky dávají také průkazku do školy či případně na dopravu, takže se budou hodit nějaké přihrádky, kam mohou děti vše bezpečně uschovat. Dětské peněženky jsou k dostání v mnoha barevných i velikostních provedení, s různě oblíbenými motivy. Každé dítě si zde vybere.

Nahoru