Free songs
Domů / Volný čas / Školní výlety by měly být hlavně zábavou
Školní výlety by měly být hlavně zábavou

Školní výlety by měly být hlavně zábavou

Doba blížícího se konce školního roku je ideální pro pořádání nejrůznějších školních výletů. Kam vyrazit a co od školního výletu vlastně očekávat? Mělo by jít o přesně naměřený koktejl zábavy a poučení.

Pobyty v přírodě vítězí

Kam vlastně děti chtějí jezdit, co je nejvíc baví? Jednoznačně vítězí pobyty v přírodě. Obvykle jde také o cenově nejlevnější variantu. Pokud se s dětmi vydáte do nějakého kempu, tábora, kde bude možnost koupání, posezení večer u ohně při kytaře, během dne čas na výlet do lesa nebo poznávání okolí či hraní nějakých her, určitě na to budou rádi vzpomínat. Každý si tam najde zábavu. Tematicky zaměřené zájezdy například vodácké nebo cyklistické už tolik příznivců nemají. Každý totiž není nadšeným cyklistou nebo vodákem.

landscape-20357_1280

Adrenalin se s poznáváním nevylučuje

Naprosto pochopitelné je, že nejméně hlasů získává celodenní chození po památkách. Výlety na konci roku by měly být především o zábavě, kterou si děti na konci náročného školního roku koneckonců taky zaslouží. Dějepisu, fyziky i biologie si za celý rok užily dost, teď nastává čas se trochu pobavit. Přitom pobavení se a adrenalin se s poznáváním nevylučuje, i hry se dají postavit na nějakých vědomostech.

S programem pomůže i cestovka

Chcete-li vyzkoušet nějaký netradiční program, nebo prostě mít s přípravou výletu a celého jeho programu co nejméně starostí, existují už i cestovní kanceláře, které se specializují právě na školní výlety. Nabízejí různé jedno i vícedenní vzorové výlety. Na jejich programu mohou být závody pralesní krajinou, pro větší děti paintball, týmové hry, honba za pokladem. Výhodou je, že pedagog se nemusí starat o program a může se tím více věnovat dětem a práci s nimi. Výlety jsou důležité i v tom, že při nich dochází ke stmelení kolektivu, lidé se víc poznají, na což není během roku čas.

Nahoru