Free songs
Domů / Problémy / Víte, jak zvládnout matematiku?
Víte, jak zvládnout matematiku?

Víte, jak zvládnout matematiku?

Máte spočítat další příklad, ale vůbec si s tím nevíte rady? A dávali jste při jeho zadávání opravdu dobrý pozor? Zkuste si vzpomenout a zapnout hlavu.

Matematika rychle a hravě

Sakra, už zvoní a Vás čeká to nejhorší, co může být – matematika! Zní Vám to skoro jako sprosté slovo? Jak může mít někdo matiku rád? – říkáte si – Na co mi v životě budou nějaká x-ka a množiny? Ach jo, jak já to nesnáším.

Pravda, matematika není zrovna lehký předmět a proto nemusí jít hned tak každému, je totiž důležité používat také logické myšlení, což je někdy hodně obtížné. Ale věděli jste, že existuje ár technik, které Vám s matematikou mohou pomoci?

Klíček k efektivitě učení matematiky je hlavně pochopení dané problematiky, proto to hlavní, co můžete udělat, je poslouchat na hodinách – protože pokud Vám uteče klidně i začátek vysvětlování příkladu, můžete potom už chápat všechno, ale stejně to bude zbytečné, protože pokud „neposkládáte všechny díky“ příkladu dohromady, tak ho stejně nepochopíte jako celek.

Také nesmíte zapomínat na to, abyste si celý příklad poctivě opsali z tabule a doma se k tomu ještě vrátili a oživili si postup, dokud ho máte ještě v hlavě.

Nikdy není efektivní se pouze dívat na příklad v sešitě s tím, že to snad nějak pochopíte. Bohužel, takto nepochopíte vůbec nic. Proto je důležité, abyste doma poctivě počítali. Klidně si jej přepište na papír, vezměte do ruky tužku a kalkulačku a počítejte pořád a pořád dokola, než budete mít úplnou jistotu, že postup daného příkladu dokonale chápete. Uvidíte, s jakou rychlostí se Vám potom bude dařit počítat ty další. Je to prostě třeba prolomit a pak to půjde.

Doma už se Vám docela daří, ale proč vždycky nezvládnete písemku? Stačí dodržet pár kroků:

  • Buďte v klidu
  • Přečtěte si pozorně všechny příklady
  • Všechno si po sobě pořádně zkontrolujte

V dnešní době už je samozřejmost, že máte ve škole k dispozici kalkulačku, která hodně věcí dokáže spočítat za Vás. Věděli jste ale, že je na trhu dokonce i chytrá kalkulačka, se kterou budete úplně v klidu a žádný už příklad Vás nezaskočí?

Nahoru