Free songs
Domů / Jak vybrat / Výběr základní školy
Výběr základní školy

Výběr základní školy

K výběru základní školy je třeba přikládat velkou důležitost, vždyť vaše dítě ovlivní na celý život. Je dobré si předem uvědomit, co od školy očekáváme. Nezapomeňte přizvat k výběru a rozhodování i vašeho předškoláka, právě on bude ve škole trávit nejvíce času.

Dobrá základní škola

Jak vybrat tu správnou? Pro každého to znamená něco jiného. Mezi ukazatele patří například kvalitní výuka, u které velmi záleží na konkrétním učiteli. Dále vybavenost školy. Prostory školy by měly být světlé a vzdušné. Rozhodovat se můžete i podle zaměření školy na výuku jazyků, sportu, matematiky atd. Školy si osobně i s vašimi předškoláky obejděte, ptejte se rodičů i školáků, co již na předvybranou školu chodí. Skoro na všech školách se před zápisy pořádají dny otevřených dveří, kde si můžete školu prohlédnout a dozvíte se spoustu užitečných informací. Z domova si pak v klidu můžete prostudovat webové stránky školy.

Na co si dát pozor

Základní škola by neměla být daleko od bydliště, školák se bude cítit bezpečněji a bude mít v dosahu kamarády ze školy. Samozřejmě záleží i na možnostech rodičů, zda mohou dítě do školy i ze školy vozit, starší dítě se dopraví samo veřejnou dopravou. Věnujte pozornost celkově celé škole, nejen jak, co a z čeho se bude učit budoucí prvňák. Mnoho rodičů dává důraz i výběru správného učitele hned do první třídy. Více zaměstnaní rodiče jistě ocení funkční a pravidelně aktualizované webové stránky školy. Větší školy mohou mít i stránky pro jednotlivé stránky. Jejich obsah vytváří sami žáci.

Důležitá je i možnost družiny a jídelny nejlépe v budově školy. Mnoho škol nabízí zájmové kroužky přímo ve škole po vyučování, odpadá tak přesun dítěte na kroužek. Výhodou je i často menší cena vybraného kroužku.

 

Máte rozhodnuto?

Získali jste maximum informací o vybraných školách? V klidu si se svým budoucím prvňáčkem sedněte, proberte všechna pro i proti. Dítě jistě bude brát ohled i na to, kam půjdou kamarádi ze školky.

Nahoru