Vybrat kroužek pro dítě není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Velmi záleží na vašich finančních, ale i časových možnostech. Větší děti se zvláště ve městech dopraví na kroužek sami. Menší děti je třeba na kroužek dovést a pak zase vyzvednout. Pokud ale bydlíte na vsi, či v menším městě musíte své děti vozit takřka všude.
Jaký kroužek zvolit
I nabídka kroužků závisí na velikost obce, ve které bydlíte, nebo které máte v blízkosti. Obecně lze říci, že v dnešní době je nabídka opravdu široká. Nabídnout dítěti můžete například kroužky se zaměřením na hudební nástroje, sport, kreativitu a výtvarné techniky, sebeobranu, modelářství a tanec. Zapřemýšlejte, co vaše dítě baví, nebo co chcete, aby se naučilo. Do žádného kroužku ho však nenuťte, dítě musí samo chtít. Zvažte také, do kolika kroužků dítě zapíšete. Pro školní dítě není vhodné, když přijde ze školy domů, práskne taškou do kouta a běží na kroužek a takto každý den. I dítě potřebuje čas na odpočinek i přípravu na další den do školy. Některé kroužky, zvláště ty sportovní vyžadují, aby dítě absolvovalo o víkendu zápas či soutěž. Pokud cítíte, že je dítě během školního roku unavené a ve škole vykazuje horší výsledky, mohlo by být přetížené. Je potřeba zvolnit, zkusit třeba i na nějaký čas omezit mimoškolní aktivity. Nevíte, který kroužek by mohl vaše dítě bavit a ani dítě si neví rady? Uvádíme nejoblíbenější zájmové kroužky. Stačí jen vybrat. Angličtina, moderní tanec, aerobik, keramika, vaření, počítače, hip hop.
Kolik za kroužky zaplatíte?
Cena se velmi liší podle velikosti města. Například hra na hudební nástroj může být až o několik tisíc korun dražší ve větším městě. Keramika, výtvarné či podobné kreativní kroužky se pohybují okolo 1000 Kč na školní rok. Nejdražší jsou sporty jako tenis či hokej. Už jen koupě kvalitního vybavení se může vyšplhat do tisíců korun.