Jak připravit dítě na přijímačky? Máme pro vás několik rad


Učení je sice velice důležité, i přesto byste na něj neměli vyvíjet až tak velký tlak. Jsou i další důležité věci, které mohou vašemu dítěti přinést úspěch.

Příprava na přijímačky je obtížná i v normálních časech, v této době je to ale extrém. Ano, žáci sice nemusí cestovat. Teoreticky by tak měli mít i více čas na učení. Domácí vzdělávání ale s sebou nese řadu úskalí. Jak se tedy v této době může i vaše dítě připravit na přijímačky?

Jak se připravit?

Stejně jako v normálních časech, tak i nyní najdeme spojitosti. Mezi ně patří především pečlivá příprava. Aby dítě nebo student nebol zaskočený úkoly a dalšími požadavky, může se připravovat za pomoci speciálních metodických pomůcek. Každý rok vychází knihy a učebnice, které na přijímací zkoušky dokáží připravit spolehlivě. Velice dobré jsou ale také přijímačky nanečisto.

Jedná se o testy na přijímačky, které si studenti mohou vyzkoušet už dlouho před začátkem samotných zkoušek. Nejedná se přímo o otázky, které poté na samotných přijímačkách opravdu budou, ale i tak se jedná o skvělou přípravu. Stylem a strukturou se tyto testy velice podobají těm oficiálním. Jakmile tedy přijde samotný Den D, budou studenti na všechno připraveni.

Psychika je velice důležitá

Rozhodně ale netlačte pouze na samotnou výuku. To by bylo to nejhorší, co byste mohli udělat. Důležité totiž je, aby si student také mohl odpočinout a odreagovat se. Skvělý je v této době především pohyb, ale jakákoliv jiná zábava přijde také vhod. Ještě důležitější než samotná zábava je ovšem i přístup vás, rodičů.

Na vaše dítě rozhodně nevyvíjejte zbytečný tlak. Pokud se mu nedaří správně vyplnit testy na přijímačky Certmat, nebo má problém v testech nanečisto projít, nedělejte z toho příliš velkou vědu. Vyjádřete svému dítěti podporu. Je totiž více než pravděpodobné, že je vystresované už samotnými přijímačkami. Nepřilívejte ještě další olej do ohně. Způsobili byste tím totiž mnohem více škody než užitku.