Jak si poradit s přípravou maturitního plesu


Každý žák střední školy si na konci své cesty za maturitou projde také maturitním plesem. Často jsou však dohady ohledně plesu svárem, který v třídním kolektivu vzniká a jen těžko se řeší v takovém počtu lidí kompromisem. Jak se tedy připravit na maturitní ples v klidu?

První rozhodování

Na začátku stojí vždy rozhodování, v jakém duchu maturitní ples bude. Zda se bude jednat o maturitní ples ve stylu hippies, pomády, hororů, mafiánů apod. Nápadů je opravdu nespočet, a i díky tomu dochází v tomto ohledu k mnohým sporům. Domluvte se proto ve třídě, že každý podá svůj návrh a následně hlasujte. Jaký návrh dostane nejvíce hlasů, prochází dále. Takto hlasujte až do stavu, kdy vám zbudou dva návrhy. Poté si odhlasujte jeden z nich, který bude již neměnný. To je asi jediná šance, jak se v klidu domluvit, pokud nemáte hned na začátku jednotný názor.

Nutné zařizování

Poté vás čeká výběr místa, kapely, doprovodného programu, půlnočního překvapení, květin, skleniček atd. Zapomenout byste neměli ani na propagaci vašeho plesu. Vhodné jsou například letáky. Tisk letáků A4 je asi tím nejvhodnějším. Vsadit však můžete i na levné bannery. Díky těm bude o vašem maturitním plese vědět opravdu každý. Propagace je v tomto směru také nutná, jelikož čím více lidí přijde, tím lepší to bude pro vás, zvláště kvůli finanční stránce věci. Proto se i do propagace vyplatí investovat.

Doplňující

Zahrne vás však i mnoho doplňujících povinností, jako hledání sponzorů do tomboly, tisk lístků, grafické zpracování, maturitní video apod. Vsadit můžete i na tisk maturitních novin, které budou rodiče a všechny návštěvníky plesu provázet celým večerem. Nezapomeňte, že maturitní ples není událostí jen pro vás, i když i vy si ji náležitě užijete, ale pro vaše rodiče a příbuzné, kteří jsou vám oporou.