Free songs
Domů / Doporučujeme / Online výuka? 3 kroky, jak se levně připojit k internetu
Online výuka? 3 kroky, jak se levně připojit k internetu

Online výuka? 3 kroky, jak se levně připojit k internetu

I v dnešní době nalezneme velké množství domácností, které nemají připojení k internetu. Proto vám přinášíme návod, jak se k internetu levně připojit.

Možná to je až k nevíře, ale i v dnešní době existuje celá řada domácností, které nemají přístup k internetu. Online výuka pro děti žijící v takovýchto domácnostech pak není možné. V tomto článku vám ale ukážeme, jak se můžete rychle a levně připojit k internetu.

    1. Zjištění požadavků

Nejprve si ujasněte, jaké vlastně budete mít na připojení k internetu požadavky. Pokud jste k internetu nikdy připojení nebyli, zjistit ideální rychlost pro vás zřejmě bude problém. Proto s vybraným poskytovatelem internetu konzultujte rychlost na základě vašich potřeb. Zjistěte, jak vlastně vaše škola bude komunikovat s vaším dítětem. Skrze videokonference? Bude to email, nebo jiné komunikační médium? To vše bude mít na rychlost internetu vliv.

    1. Dostupnost internetu na vaší adrese

Čím více zdrojů budete mít k dispozici, tím lépe z toho vyjdete. A to nejen po stránce ceny, ale také rychlosti. V horší pozici zřejmě budou vesnice, kde ani v dnešní době často není k dispozici stabilní a dostatečně rychlý internet. Pro potřeby komunikace se školou a k online výuce by však měl stačit poměrně pomalý internet. I kolem 10 Mb/s. Takovouto rychlost vám bude schopný za poměrně slušnou cenu nabídnout každý lokální poskytovatel i na vesnici.

    1. Krizové řešení

Pokud se z nějakého důvodu k internetu nechcete připojit, ale online výuka běží, pak existují i krizová řešení. To nejlevnější je připojení k sousedovi. Pokud vám to dovolí, můžete s ním sdílet přístupy k wi-fi a za menší poplatek využívat jeho připojení. V nejhorším případě můžete sáhnout i po mobilních datech. Ta jsou ale stále poměrně drahá. Pouze za volání s učiteli za pomoci videokonference byste tak mohli vyhodit i několik tisíc měsíčně. Proto je lepší investovat do stabilního připojení, které vás v dlouhodobém horizontu vyjde na mnohem výhodnější cenu.

Nahoru