Free songs
Domů / Doporučujeme / Dovolená v Chorvatsku – autem nebo autobusem?
Dovolená v Chorvatsku – autem nebo autobusem?

Dovolená v Chorvatsku – autem nebo autobusem?

Chorvatsko je velmi častou destinací spousty lidí. Ať už to jsou Češi, kteří rádi jezdí k moři právě do Chorvatska, které je levné a blízko, takže si zde skvěle užije dovolenou i početnější rodinka s dětmi nebo zahraniční turisté z Německa, Polska, Slovenska a podobně. Můžete vyrazit autobusem spolu s dalšími dovolenkáři ze všech koutů republiky nebo jet na vlastní pěst automobilem. Co je lepší?

Jak se dostat na dovolenou?

Ve chvíli, kdy máte před sebou dva týdny placené dovolené a víte, že za pár chvil nasednete do dopravního prostředku a poté budete už u moře, poslouchat šumění moře, opalovat se, procházet se po okolí a dopřávat si báječné pokrmy na které se těšíte celý rok. Když dovolenou plánujete tak určitě vybíráte správné místo. Destinace je klíčová, tu jistě máte vybranou. A následně vybíráte, kam složíte hlavu. Hotel? Nebo raději apartmán či penzion? S ohledem na cenu vybíráte ubytování takové, aby plnilo všechny vaše požadavky.

Jak to bude s cestou? Ta je mnohdy klíčovou věcí, protože dopravit se na místo určení a následně zpátky domů ovlivňuje dobu, kterou na dovolené strávíte a také konečnou cenu celé dovolené. V podstatě máte dvě základní možnosti. Můžete cestovat do Chorvatska autobusem, což je finančně přijatelné, ale musíte se smířit s omezeným místem na sezení, na nohy a také několika hodinami v autobuse. To nemusí být vždycky pro všechny příjemné. Cesta do Chorvatska může být o něco snesitelnější v autě.

V něm máte přeci jen víc pohodlí, finančně je to podobné, jako autobus a k tomu navíc máte jistý komfort. Zastavíte, kdy potřebujete, můžete se protáhnout, jít na toaletu, dát si kávu nebo něco k snědku nebo se v případě potřeby prospat nebo odpočinout na benzínové pumpě. Autem do Chorvatska jezdí spousta lidí, mají komfort a svobodu na cestách, kterou oceníte.

Nahoru