5 způsobů, jak se postarat o vaše močové cesty

Péče o močové cesty by měla být stejně běžná, třeba jako péče o chrup. Ale není. Většina lidí se o svůj močový měchýř zajímá, až když už je pozdě a objeví se zánět močového měchýře. Nejčastěji se projevuje nepříjemných pálením při močení a pocitem plného močového měchýře. Kromě toho, že lze o močový měchýř pečovat preventivně, lze také využít řadu přírodních produktů, které zánět vyléčí. Jaké to jsou?

1. VRBOVKA

Vrbovka je bylinka, která vám svými účinky přispěchá na pomoc, budete-li mít potíže s močením, prostatou či ledvinami. Je to rozšířená, docela nenápadná bylinka, která roste na území Evropy, v Asii, Indii i Africe. Sehnat ji můžete v podobně bylinné směsi, ze které připravíte nálev či si můžete užít sílu této bylinky v tobolkách.
Vrbovka čistí močové ústrojí, léčí již vzniklý zánět, ale dá se využívat i jako prevence. V našem obchůdku vrbovku seženete od firmy „Topvet”, „Dr. Popov” nebo „Grešík”. Dá se zakoupit buď samostatně, nebo v kombinaci s jinými léčivými bylinkami.

2. LICHOŘEŘIŠNICE

Lichořeřišnice je rostlinné antibiotikum, které můžete využít nejen pro léčbu zánětů močových cest, ale také při zánětu dýchacích cest. U nás v obchůdku ji seženete ve formě přírodních kapslí, ve formě bylinné směsi pro přípravu nálevu, lichořeřišnici však můžete užívat i ve formě tinktury či bylinných kapek.

3. ACHIOTE

O vaše močové cesty se postará i přírodní produkt ACHIOTE od Dr. Popova. Jedná se o drcená semena plodů keříku Achiote, který roste v Americe. Svými léčivými účinky podporuje zdraví močového ústrojí, zvyšuje imunitu a působí jako antioxidant.

4. BRUSINKA

Určitě už vám někdo při potížích s močením doporučil brusinku. V tom případě dobře věděl, co tento plod umí. Působí jako pohlazení na zanícené močové ústrojí, čistí ho a zbavuje bakterií. Brusinka dokáže fungovat i jako prevence problémů dýchacích cest a dodává tělu důležité látky. V našem obchůdku můžete brusinku sehnat jako čajovou směs, tinkturu či tablety.

5. DOPLNĚK BYLIN PRO PÉČI O MOČOVÉ CESTY K1 od NADĚJE

Komplexní péči o močové cesty vám zajistí i sada tinktur od „Naděje” s označením K1. Obsahuje následující tinktury – bříza, židovská mochyně, jalovec, vřes-měsíček-pcháč oset.

Co způsobuje zánět močových cest a jak mu lze předcházet?

Ještě dříve, než se uchýlíte k výše zmíněným prostředkům pro podporu správné činnosti močového měchýře, je lepší zaměřit se na skutečnost, proč se zánět objevuje a jestli mu nelze předejít. Jako obranu před onemocněním močového měchýře lze použít i následující kroky:

– chodit močit ihned, zbytečně močení nezadržovat,
– dodržovat pravidelný i zvýšený pitný režim,
– dodržovat pravidelnou hygienu,
– zdržovat se rizikového sexuálnímu chování,
– zamezit používání parfémované kosmetiky, či zvolit mycí prostředky přímo určené na intimní hygienu,
– zbytečně se nevystavovat prochladnutí a tak podobně.

Močové ústrojí patří k velmi náchylným orgánům. Na první pohled se může zánět močového měchýře jevit jako banalita. Ovšem není radno jej podceňovat.Zaručeně se vyplatí zaměřit se na prevenci.

Více na www.Cestabylin.cz