Chystáte se na přijímací zkoušky?


Současní žáci 9. tříd, kteří chtějí studovat některý maturitní obor, se pomalu, ale jistě připravují na přijímací zkoušky na některou ze středních škol. Na všechny zájemce čekají povinné a jednotné přijímací zkoušky, které musí absolvovat i uchazeči o studium na gymnasiích nebo maturitních oborů na učilištích. Tyto jednotné přijímačky připravil CERMAT.

Víte co je CERMAT?

Je to zkratka příspěvkové organizace Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání zřízené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v roce 2006. Sídlí v Praze a jeho základním úkolem je organizování a hodnocení maturitní zkoušky. Od roku 2017 připravuje CERMAT jednotné přijímací zkoušky na střední školy.

Jak si zkusit přijímačky nanečisto?

Vyzkoušet si přijímačky nanečisto nabízí Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o., která sídlí na adrese Vrbova 1233/34, 147 00, Praha 4 – Braník. Dnešní „deváťáci“ si zde mohou vyzkoušet přijímačky za stejných podmínek včetně testů přesně podle formátu CERMATu. Testy budou poté opraveny podle CERMAT bodování. Každý potencionální student tak může získat podrobné srovnání s ostatními a posoudit tak své skutečné šance. Učitelé této školy u obou testů vysvětlí správný postup řešení úloh. Žáci se zároveň dozvědí, jak efektivně testy psát a udělají si dokonalou představu, jak budou ostré zkoušky vypadat.

Team Language School Interns

Nabídka dalších služeb

Střední škola gastronomická a hotelová nabízí v rámci akce To-das.cz i pomoc rodičům, pro které pořádá zdarma věcnou a praktickou přednášku. Během této přednášky provedou učitelé rodiče celým procesem přijímacího řízení včetně bodování výsledků. Rodiče se také dozvědí, jak v případě neúspěchu podat odvolání a jaká je možnost druhého kola přijímaček. Přihlásit se lze pomocí formuláře na webových stránkách školy. V případě volných míst se lze připojit i bez přihlášení.