Prázdniny vrcholí, je čas poslat prvňáky do školy


Prázdniny už se chýlí k závěru a vrcholí přípravy na nový školní rok. Nejspíše nejnáročnější bude příprava prvňáčka do školy. Jakmile už se dítko jednou ve škole zabydlí, posun o ročník výše nebude tak velkým stresem. Na co všechno byste se měli před nástupem do první třídy zaměřit?

Osahejte si předem školní prostředí

Především je třeba si školní prostředí s předstihem osahat. To by měli zvládnout jak dospělí, tak dítě. Jednu příležitost jste dostali při zápisu. Další bývá během dnů otevřených dveří, které školy často pořádají. Rodiče i budoucí prvňáčci tehdy mají šanci projít si školní prostory, podrobně se s nimi seznámit. Budete moci nasát atmosféru ve škole, prohlédnout si třeba školní práce dětí, přesvědčíte se o tom, jak vypadá tělocvična nebo školní jídelna. Dítě se trochu otrká, a proto 1. září nepůjde do zcela neznámého prostředí.

Domácí generálka na výuku

Rozhodně ovšem nepodceňujte ani přípravu na školu doma. Nestrašte s ní dítě, ale také vše neberte na lehkou váhu. Popovídejte si se svým potomkem o škole, o tom, co ho od září čeká. Například, že bude muset být klidné a poslouchat pokyny paní učitelky. Zahrajte si s ním na školu. Dělejte paní učitelku a dítě žáka a pak si úkoly vyměňte.

Vyrazte na nákupy školních potřeb

Zapojte také dcerku nebo syna do školních příprav. Udělejte si společně seznam, co bude do školy potřebovat, a vypravte se na velký nákup. Především se neobejde bez školního batohu, penálu, tužek, pastelek a fixů, ořezávátka, gumy, štětců, lepidla, nůžek, vodových barev s kelímkem, plastelíny, přezůvek, ručníku, cvičebního úboru, dále sáčku na svačinu a na cvičební úbor a podložky na svačinu. Na tyto základní potřeby nezapomeňte. Další věci už ale nenakupujte. Počkejte si na první den nebo dny. Tehdy paní učitelka dětem řekne, jaké další potřeby si budou muset ve své výbavě doplnit, abyste nekupovali něco zbytečně.

Zdroj obrázku:https://pixabay.com/cs/osoba-%C4%8Dlov%C4%9Bk-d%C3%ADt%C4%9B-holka-blond-849160/