Free songs
Domů / Volný čas / Školní potřeby
Školní potřeby

Školní potřeby

Koupě školních potřeb nejvíce každoročně zaměstnává rodiče budoucích prvňáčků. Na trhu lze nalézt velký výběr od školních aktovek, pastelek, tužek, sešitů až po ořezávátka. Pokud nevíte, co všechno musíte koupit, nejlepší informaci dostaneme od školy, kam má dítě nastoupit, každá škola má svá specifika.

Co se má vše koupit?

Nejdražší položkou na nákupním seznamu rodičů je bezpochyby školní batoh či aktovka. Jak vybrat tu správnou pro vaše dítě, naleznete v samostatném článku. K aktovce patří penál, ten se často prodává v sadě právě s aktovkou či ještě s pytlíkem na přezůvky nebo cvičky. Penál můžete vybrat jeden až třípatrový a k tomu prázdný či vybavený. Při koupi vybaveného penálu však dávejte pozor, většinou se penály plní méně kvalitními produkty. K další nezbytnostem patří kvalitní tužky, pera a pastelky, ale které to jsou? Obzvlášť u per se raději informujte ve škole u třídního učitele, některý dává přednost klasickým plněným bombičkami, jiný modernějším. Pastelky jsou vhodné silnější, lépe se dětem drží a méně se lámou.

Výbava

Do penálu ještě patří vodové barvy, voskovky, fixy, lepidlo a nůžky, ty hlavně nekupujte s kulatou špičkou, sice se dítě neporaní, ale také nic neostříhá. Nezapomeňte na ořezávátko pro malé i velké pastelky, krátké pravítko a gumu, která opravdu gumuje. Nezbytně koupíte ještě přezůvky, potřeby do tělesné výchovy, láhev na pití a krabičku na svačinu. V posledních letech se upouští od používání desek na sešity a využívají se plastová psaníčka s drukem. Jak už jsme psali na začátku článku, výběr v obchodech je veliký a před začátkem školního roku bývají velké slevy. Projděte si více obchodů a porovnejte si ceny. Rozdíl může být i dva tisíce korun. Investice do prvňáčka, ještě než nastoupí do školy, tak může být od tří tisíc výše.

Starší školáci mají tu výhodu, že většinu potřebných věcí mají z loňského roku. Ovšem často se zase více dokupují sešity a učebnice.

Nahoru